Kürtçe Müzikler

29 Kasım 2015 227 views 0

Kürtçe Müzik, menşei aslında Asya Kökenli olup Güney Kore Müziğinin bir alt dalını temsil etmektedir. Özellikle 2000 ‘li yıllarda Popüler Kültür’ de etkilerini hissettirmeye başlayan bu müzik rüzgarı J-Pop ( Japon Pop ) müziğini gölgede bırakarak, süratle yolunda ilerlemeye devam ederek Asya Müziğinin baş temsilcisi olma yönünde gelişim göstermiştir. Müzik piyasalarının aşırı rekabetçi olduğu Global dünyada yerini almayı başarmıştır.  Sırf bu yüzden ülkeyi ziyaret eden turist sayısında önemli bir artış gözlenmiş ve ülke ekonomilerine önemli katkılar sağlamışlardır.

EN GÜNCEL KÜRTÇE MÜZİKLER İÇİN TIKLAYINIZ.

Kürtçe Neden bu Kadar İlgi Gördü?

Kliplerinde işledikleri konular, Renkli ve ilginç kostümlerin yanısıra neon renklerin cesurca kullanılması, kişilerin bir animasyon karakteri gibi görünmeleri, danslarındaki karografi ve subminal mesajları, mükemmel uyum ve sinerjileri, sıradan olmayan alışılmışın dışında farklı giyim tarzları, fiziksel görünüşleri ve kültürleri, dünyanın en uzağındaki bu akımı ilginç hale getiren etkenlerdendir.  Hayalin ötesinde bir sanat da denilebilir.

Kürtçe Müzik te Batı Pop Müzik İzleri

Ezgilerinde Batı Pop Müziğinden etkilenmiş olup; , yer yer İngilizce, yer yer kendi dillerinde adeta ortak bir dil oluşturmuşlar. Kulağa hoş gelen tempolu müzik yapmışlar.  Enstürmanlar ve kullanılan müzik teknolojisi elektro müzik tarzı olup yer yer tekno müzik esintileri bulunmaktadır. Buda büyük küçük insanların oldukça hoşuna gidiyor.  En önemli çıkışını dünya listelerini zorlayan Gangnam Style ile yapmıştır.

Kürtçe EN ÇOK İNDİRİLEN MP3LER

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Instagram profile picture size

glowInsta

gaziantep escort bayan